Festiwal Patriotyczny w Publicznej Szkole Podstawowej w Pisarach
W Publicznej Szkole Podstawowej w Pisarach w dniu 6 maja 2026 roku odbył się Festiwal Patriotyczny „Nasza Polska”, zorganizowany z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie miało wyjątkowy, integracyjny i patriotyczny charakter.
Na scenie zaprezentowali się uczniowie i zuchy z PSP w Pisarach. Piękny występ sceniczny odbył się także z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego z Pisar oraz zaproszonych gości – podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu Specjalistyczno-Terapeutycznego „Mój Dom” im. św. Jana Pawła II z Ciszycy Górnej oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Mieczysława Jopka z Dębna. Goście przybyli z opiekunami: Sylwią Gorazdą, Sylwią Wąsik i Teresą Bucior.
Uczestnicy festiwalu prezentowali wiersze, piosenki i pieśni patriotyczne, ukazując piękno oraz wartości związane z ojczyzną. Występy oceniała komisja artystyczna w składzie: Monika Misiuda, Ilona Stempień z Biblioteki Publicznej w Ożarowie oraz Barbara Sałapa z Biblioteki Publicznej w Jakubowicach.
W uroczystości uczestniczyła również przewodnicząca Rady Rodziców- Eliza Modliborek-Nowak. Nad organizacją i oprawą wydarzenia czuwała 11 Gromada Zuchowa „Ekoludki”.
Festiwal miał na celu nie tylko kształtowanie postaw patriotycznych poprzez wspólne działania artystyczne, ale również integrację dzieci o różnych potrzebach edukacyjnych, rozwijanie empatii oraz przełamywanie barier i stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie stało się piękną lekcją współpracy, szacunku i odpowiedzialności za drugiego człowieka.
Festiwal Patriotyczny „Nasza Polska” dostarczył uczestnikom i publiczności wielu wzruszeń oraz niezapomnianych chwil.
















































